Eindhovenaar Rob (71) staat bij ASML Marathon Eindhoven aan start eerste marathon: ‘Trots dat ik nog steeds kan hardlopen’

De ASML Marathon Eindhoven staat bekend om zijn uitdagende parcours en enthousiaste deelnemers en toeschouwers, maar voor Rob van Wolferen (71), geboren en getogen in Eindhoven, is dit jaar extra bijzonder. Hij liep al een heleboel halve marathons en trails, maar heeft nu besloten om voor het eerst op 71-jarige leeftijd de volledige marathon te lopen. “

Ik heb nog nooit een marathon gelopen,” zegt Rob. “Maar dit jaar voelde anders. Ik had zoveel getraind voor een trail dat ik dacht, misschien moet ik die training doorzetten en eindelijk een keer die hele marathon lopen. Twee dagen voordat ik 72 word. Een hele marathon, dat is wel een uitdaging.”

Rob heeft maar liefst zestien halve marathons op zijn naam staan en woont al bijna zijn hele leven in Eindhoven. De afgelopen tien jaar heeft de Eindhovenaar zich volledig gericht op trails, maar de ASML Marathon Eindhoven biedt hem een unieke kans om in zijn eigen stad te lopen. “Het parcours komt zelfs vlak langs mijn huis. Ik wandel naar de start en hopelijk kan ik na de finish ook gewoon naar huis wandelen,” zegt hij met een knipoog. “Ik vind het wel spannend,” geeft hij toe. “Ik heb zoveel halve marathons gelopen, maar een hele marathon is toch wat anders.”

Wachten op de bank

Zijn sportieve reis begon zo’n 30 jaar geleden, toen zijn zoon op jonge leeftijd lid werd van de atletiekvereniging Olympia. “Ik zat als vader op de bank te wachten terwijl hij op de baan liep. Toen dacht ik, misschien kan ik zelf ook een rondje gaan lopen. Dat beviel zo goed, dat ik sindsdien ben blijven lopen.”

Lees  ook: Wat moet je doen in de week voor je marathon? – RunningNL

Rob’s band met ASML maakt zijn deelname aan de marathon extra speciaal. Hij werkte dertig jaar bij het bedrijf en liep in 1998 een halve marathon met het ASML-team. “Grappig dat ASML nu hoofdsponsor is van de marathon in Eindhoven,” zegt hij.

Finish halen

Rob bouwde zijn trainingen zorgvuldig op, maar de wedstrijd komt nu écht dichterbij. “De finish halen is het belangrijkste, maar omdat ik veel loop en toch wel met tijden bezig ben, hoop ik de marathon binnen vijf uur te finishen.” In aanloop naar de ASML Eindhoven Marathon liep de 71-jarige de halve marathon van Texel. Rob is er klaar voor om zijn droom waar te maken: “Ik ben trots dat ik nog steeds kan lopen. Dit jaar ga ik voor de ASML Marathon Eindhoven. Ik heb er zin in en kijk uit naar deze uitdaging!”

Like this article? Share it!

Misschien vind je deze ook interessant?