Nieuwe RunningNL: Bondgenoten-presentator Jan Versteegh op de cover en special over toekomst van het hardlopen

In het septembernummer van RunningNL staat presentator Jan Versteegh – tegenwoordig vooral bekend van De Bondgenoten - op de cover. Hij vertelt op eigen wijze over zijn rondjes in de polder, zijn ervaring bij de NN Marathon Rotterdam en zijn ambities op hardloopvlak. Verder werpen we in deze editie een blik in de toekomst van het hardlopen: van ontwikkelingen in training, voeding en materiaal tot de grenzen van het marathonrecord en van het loopevenement van morgen tot en met de rol van AI, data en de coach. Lees hier meer over dit nummer en bestel jouw exemplaar vandaag nog!
Presentator Jan Versteegh: ‘Ik ben helemaal om’

Met het programma De Bondgenoten is hij vrijwel dagelijks op televisie. Maar hoe druk hij het ook heeft, Versteegh maakt altijd tijd om een paar keer per week een rondje te gaan hardlopen. RunningNL trok naar Amsterdam en bracht een ochtend door met Jan Versteegh.

16 Toekomstige ontwikkelingen op een rij

Welke ontwikkelingen verwachten we de komende tien jaar op het gebied van training, voeding en materiaal? Die vraag legden we voor aan vier experts: wetenschapper en elite loper Bas van Hooren, sportvoedingsdeskundige Monique van de Velde, coach Thijs Dekiere en profatleet en bio-ingenieur John Heymans.

Hoeveel rek zit er in het marathonrecord?

Sabastian Sawe liep als eerste mens een marathon onder de 2 uur. Debutant Yomif Kejelcha dook mee onder de magische grens. Hoe konden zij zo snel lopen? En hoeveel sneller kan het nog? We staken ons licht op bij (voormalig) topmarathonlopers Michel Butter en Koen Naert. Ook deelde professor Winnes Swannen zijn mening.  “Theoretisch moet 1u55 mogelijk zijn.”

Sebastian Sawe from Kenya crosses the finish line to win the men’s race at the London Marathon in London, Sunday, April 26, 2026.(AP Photo/Ian Walton)

Achter de schermen: in het hoofd van topfotografen

Ze zijn een onmisbaar onderdeel van een hardloopevent: de foto’s. Wij spraken met Luka de Kruijf (28) en Tomas Sisk (28). Twee topfotografen die ons een kijkje achter de schermen gunnen.

Besox Halve van Oostende 2026, photo by Tomas Sisk / Golazo

Wedstrijdvoorbereiding

Zenuwen over praktisch gedoe kun je missen als kiespijn. Marathonloper Björn Koreman deelt zijn checklist om zonder stress aan de race te beginnen.

Indonesië op loopschoenen

Hardlopen tussen boeddhistische tempels, rijstvelden en vulkanen. Matt Timmermans (27) uit Boxtel verhuisde naar Bali en ontdekte er een snelgroeiende en enthousiaste loopcultuur. Running down a dream.

En verder:

  • Terug in de tijd: hoe Paavo Nurmi de sport veranderde
  • Hardlopen en AI: hoe zit het met de menselijke coach?
  • Loopevent zonder horloges: hoe werkt dat?
  • Zo boek je laatste weken voor jouw race nog winst
  • Zes activatieoefeningen voor in het startvak
  • Hoe belangrijk is VO2max?
  • Mobiliteitsoefeningen
  • Natuurloop
  • Column Björn Koreman

 

Bestel hier het nieuwste magazine of lees direct verder via Blendle

 

 

Like this article? Share it!

Misschien vind je deze ook interessant?

Meld je aan voor de nieuwsbrief en ontvang wekelijks: