ANP

Olympisch kampioen 10 km Cheptegei naar Amsterdam Marathon, waar Nageeye en Hassan ontbreken

De 28-jarige Oegandees won vorig jaar de gouden medaille op de 10 kilometer tijdens de Olympische Spelen in Parijs. Drie jaar eerder won hij in Tokio de 5.000 meter. Het wordt voor Cheptegei zijn derde deelname aan een marathon.
Naast olympisch kampioen geldt Cheptegei ook al wereldrecordhouder op de 5.000 en 10.000 meter. Nu wil hij zich echter laten gelden als marathonloper. In 2023 maakte hij in Valencia zijn debuut met een tijd van 2:08:59. Met name in het laatste deel verloor hij veel tijd. In maart van dit jaar liep hij in Tokio naar een tijd van 2:05:59.
Tamirat Tola
Eerder zegde Tamirat Tola al toe deel te nemen aan de marathon in de hoofdstad. Hij is de olympisch kampioen op de marathon van Parijs.
Hassan en Nageeye
Sifan Hassan en Abdi Nageeye, de beste marathonlopers van Nederland, zijn niet van de partij in Amsterdam. Zij kiezen respectievelijk voor de marathon van Sydney en de marathon van New York.
De marathon van Amsterdam viert dit jaar haar 50-jarig bestaan.

 

Like this article? Share it!

Misschien vind je deze ook interessant?